Kredyt mieszkaniowy Blog

20.10.05

Jakie kredyt mieszkaniowy jest najlepszy ?

Na powyższe pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Można jednak na podstawie pewnych analiz i porównań dostoswać kredyt do własnych celów i warunków finansowych.
Na ogół kredyt na zakup domu udzielany jest na długi okres i w związku z tym, najbardziej efektywnym zabezpieczeniem jest hipoteka. Właśnie dlatego największą grupę wsród kredytów mieszkaniowych stanowią kredyty hipoteczne.

Kto może otrzymać taki kredyt? Każdy kto spełni warunki stawiane przez bank, czyli będzie miał zdolność kredytową. Wszystko zależy od dochodów, wielkości rodziny, żądanej kwoty kredytu oraz okresu spłaty.

Ciekawą ofertą kredytową wydaje się być kredyt na gębę wrowadzony ostatnio przez Dom Bank.
Otóż klienci, którzy nie chcą dokumentować swoich dochodów lub ich źródła nie podlegają weryfikacji - wystarczy, aby podpisali oświadczenie, w którym zadeklarują, że ich dochody są wystarczające, aby spłacać ratę kredytu w określonej przez bank wysokości.

Kredyt hipoteczny udzielany jest najczęściej na cele mieszkaniowe, tj. na zakup mieszkania, domu od osoby prywatnej lub developera albo budowę domu lub mieszkania. Banki mogą także udzielić taki kredyt na remont, modernizację, rozbudowę lub przebudowę domu jednorodzinnego, refinansowanie kredytów mieszkaniowych, spłatę zadłużeń (konsolidacja) lub na inny dowolny cel.

Najlepsze oferty kredytów mieszkaniowych a także wszelkich innych, znajdziesz zebrane w jednym miejscu w serwisie Kredyty.