Kredyt mieszkaniowy Blog

27.9.06

mBank - Miliard nowych mPLANÓW

Wartość kredytów hipotecznych uruchomionych przez mBank od początku roku przekroczyła 1 mld zł. W samym lipcu Klienci zaciągnęli kredyty w ramach mPLANU hipotecznego na kwotę 227 mln zł.

Jednocześnie 10% przyznawanych mPLANÓW stanowią kredyty na refinansowanie wcześniej zaciągniętych zobowiązań. Średnia wartość kredytu udzielonego kształtuje się od początku roku na poziomie 213,7 tys. zł.

W samym tylko pierwszym półroczu portfel kredytów hipotecznych mBanku wzrósł aż o 71% - to bardzo dobry wynik - mówi Maciej Garwacki, Wicedyrektor Biura Sprzedaży mBanku. Do końca roku przewidujemy wzrost udziału kredytów refinansowych w przyroście mPLANÓW nawet do 20% - dodaje.

Ponadto od 1 września mBank znosi wymóg deklarowania weksla własnego in blanco, jako zabezpieczenia kredytu.

Kredyty hipoteczne przyznawane są w PLN, CHF, USD i EUR, na okres nawet do 45 lat. mPLAN może być przeznaczony również na refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach.

Obecnie z usług mBanku korzysta 1,2 miliona osób. Jednocześnie wartość depozytów wzrosła od początku roku o 760 milionów złotych (ok. 20%) do 4,79 miliarda złotych.

Źródło: mBank