Kredyt mieszkaniowy Blog

17.5.06

MultiWzrosty w kredytach hipotecznych

Bogacimy się, jednocześnie coraz odważniej myśląc o swoim portfelu. Największy hit bankowy ostatnich miesięcy to kredyty hipoteczne. W porównaniu z identycznym okresem 2005 roku wszystkie wskaźniki odnotowują tutaj potężne przyrosty.

W porównaniu z zeszłym rokiem nasza instytucja finansowa udzieliła o ponad 100% więcej kredytów - potwierdza Mariusz Drzewiecki, dopowiadający za kredyty hipoteczne
w MultiBanku - Natomiast samych wniosków złożono o 160% więcej niż w analogicznym okresie 2005 roku ? dodaje.

Zdaniem specjalistów z MultiBanku rynek kredytów hipotecznych, który przyrósł o 45% nadal będzie się dynamicznie rozwijał.

Analizując nasze dane możemy wysnuć wniosek, iż Polacy się bogacą. Potwierdza to przede wszystkim średnia wartość udzielonych kredytów. A ta wzrosła o 15% - tłumaczy Mariusz Drzewiecki ? Równocześnie coraz częściej sięgamy po nowatorskie rozwiązania takie jak kredyt hipoteczny połączony z rachunkiem bilansującym (offset)
i porównujemy oferty różnych banków tak, żeby wybrać najlepszą. Widać to zwłaszcza w przypadku refinansowanych kredytów hipotecznych, których udział w naszym portfelu wzrósł o 200% - mówi Drzewiecki

Szał na mieszkania czyli kredyty hipoteczne w MultiBanku w liczbach ( porównanie okresu I-IV. 2005/ I-IV.2006):
  • 100 procent - o tyle wzrosła wartość przyznanych kredytów
  • 160 procent - o tyle wzrosła wartość złożonych wniosków
  • 45 procent - o tyle wzrósł rynek
  • 15 procent - o tyle wzrósł średni udzielony kredyt hipoteczny
  • 200 procent - o tyle wzrósł udział kredytów refinansowych

Źródło: MultiBank