Kredyt mieszkaniowy Blog

14.12.05

Dom Bank - Kredyt na gębę Innowacją Roku

W czwartej edycji konkursu Portfel Roku organizowanego przez BusinessWeek tytułem Innowacji Roku uhonorowano Kredyt na gębę sieci hipotecznej DOM (Oddział GETIN Banku SA).

Produkt nagrodzono przede wszystkim za otwartość na klienta. Doceniono również przewagę konkurencyjną kredytu jako rozwiązania nowatorskiego i elastycznego, a jednocześnie skierowanego do szerokiej grupy kredytobiorców, a nie jedynie do wybranych grup zawodowych.

Podstawowym kryterium wyboru produktu, usługi lub instytucji w konkursie BusinessWeek była ich powszechna dostępność i sukces rynkowy, czyli wysoka dynamika sprzedaży lub wysoki rynkowy udział w danym segmencie. Brano również pod uwagę: wyniki finansowe, czynnik nowości oraz przewagę nad produktami konkurencji.

W tym roku postanowiliśmy docenić tych, którzy najdynamiczniej rozwijali swój biznes, konsekwentnie budowali nowy segment rynku i zaskoczyli konkurentów nowymi pomysłami ? pisze Dariusz Styczek w BusinessWeek.

Kredyt na gębę to autorski i oryginalny pomysł ?DomBanku?. Jest to pierwszy w Polsce powszechnie dostępny kredyt hipoteczny z gatunku znanego w krajach anglosaskich jako "no docs mortgage". Do polskich warunków zaadaptowano go opracowując specjalny program ubezpieczeniowy oraz określając specyficzne parametry produktu ? mówi Łukasz Bald, wiceprezes GETIN Banku SA odpowiedzialny za pion hipoteczny.

W konkursie BusinessWeek w kategorii Instytucja Roku zwyciężył Getin Holding SA, w którego strukturze znajduje się GETIN Bank SA i DOM.

GETIN Bank SA DOM Oddział w Łodzi, znany jako Dom Bank specjalizuje się w udzielaniu Klientom indywidualnym kredytów zabezpieczonych hipoteką. Na rynku funkcjonuje od sierpnia 2004 roku zajmując wysokie miejsce wśród największych kredytodawców w Polsce (6 miejsce wg danych Związku Banków Polskich). DomBank posiada obecnie 21 Biur Kredytów Hipotecznych w największych miastach kraju, a niebawem planowane jest otwarcie kolejnych dwóch. Centrala banku mieści się w Łodzi.

Źródło:dombank.pl