Kredyt mieszkaniowy Blog

9.1.06

Tanie kredyty i pożyczki w mBanku

W celu zapewnienia Klientom atrakcyjnych warunków cenowych, mBank obniżył oprocentowanie kredytu konsolidacyjnego oraz pożyczki w ramach mPLANU hipotecznego.

Obniżeniu uległo oprocentowanie następujących produktów:
  • Kredyt konsolidacyjny w ramach mPLANU hipotecznego w PLN ? od 5,75% (było od 7,15%)
  • Pożyczka w ramach mPLANU hipotecznego w PLN ? od 6,65% (było od 8,50%)

Sytuacja rynku hipotecznego w Polsce będzie zmierzała w kierunku rynku Wielkiej Brytanii sprzed 5-ciu lat, gdzie kredyty refinansowe, konsolidacyjne oraz pożyczki hipoteczne zaczęły cieszyć się ogromnym powodzeniem wśród Klientów i obecnie stanowią znaczący udział w rynku kredytów hipotecznych Wielkiej Brytanii. Kredyt konsolidacyjny i pożyczka hipoteczna na dowolny cel w nadchodzącym roku będzie nadal najtańszym źródłem finansowania gospodarstwa domowego, dlatego też na początku roku dokonaliśmy zmian w strategii cenowej oferty kredytów konsolidacyjnych i pożyczek hipotecznych udzielanych w ramach mPlanu hipotecznego - mówi Maciej Garwacki, odpowiedzialny za produkty hipoteczne w mBanku.

Kredyt konsolidacyjny w mBanku przyznawany jest na spłatę zobowiązań w innych bankach z tytułu kredytów konsumpcyjnych (w tym samochodowych, linii odnawialnych w rachunku, kart kredytowych oraz kredytów mieszkaniowych). Kredyt udzielany jest maksymalnie na 20 lat, po przedstawieniu odpowiedniego zabezpieczenia hipotecznego. Część kwoty kredytu konsolidacyjnego może zostać przeznaczona na cel nieokreślony, przy czym nie może ona przekroczyć 30% kwoty udzielonego kredytu konsolidacyjnego ani wartości 30.000 zł.

Pożyczka w ramach mPLANU hipotecznego przyznawana jest na dowolny cel konsumpcyjny (niemieszkaniowy), maksymalnie na 20 lat, po przedstawieniu odpowiedniego zabezpieczenia hipotecznego. Pożyczka hipoteczna to sposób na uzyskanie większych środków finansowych

O atrakcyjności mPLANU hipotecznego świadczy:
  • mechanizm bilansujący - czyli sposób na zmniejszenie odsetek od kredytu denominowanego w PLN i skrócenie okresu jego spłaty,
  • atrakcyjne oprocentowanie kredytu,
  • brak ukrytych opłat i prowizji - np. za wcześniejszą spłatę, czy przewalutowanie kredytu,
  • wygoda - informacje o kredycie dostępne są przez Internet i telefon.

Źródło: mBank