Kredyt mieszkaniowy Blog

14.3.06

Santander Consumer Bank - wiosenne obnizki

Kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty gotówkowe - wszystkie wiodące produkty Santander Consumer Bank zostają objęte promocją.

Kredyt hipoteczny - promocja TANI ROK,
- promocja na spłatę kredytu w innym banku,
- wprowadzenie ustalania oprocentowania w oparciu o stawki bazowe,

Kredyt samochodowy - promocja oprocentowania
Kredyty gotówkowe - Senior - kredyt dedykowany osobom po 50 roku życia

Kredyt hipoteczny

W promocji TANI ROK od 1 marca 2006 r. obniżone zostaje oprocentowanie kredytów złotówkowych w pierwszym roku kredytowania. Niezależnie od wysokości wpłaty własnej wynosi ono WIBOR 6M + 0,25% (4,36% - stan na 1 marca 2006 r.). W kolejnych latach kredytowania oprocentowanie jest zgodne ze standardowym i wynosi od WIBOR 6M + 0,6% do WIBOR 6M + 1,4% (4,71-5,51%, w zależności od wysokości wpłaty własnej). W pierwszym roku, który przeważnie dla przeprowadzających się do nowego mieszkania lub domu jest rokiem największych wydatków, klient oszczędza zatem nawet do 1,15% marży kredytowej porównując ze standardowym oprocentowaniem.

Promocją objęte są kredyty złotówkowe, których kwota wynosi powyżej 80 tys zł. Jest to zdecydowana większość zaciąganych w Santander Consumer Banku kredytów hipotecznych (średnia wartość kredytu w 2005 r. wyniosła 95 tys. zł). Promocję można łączyć z korzystaniem z procedury uproszczonej, która przysługuje klientom przy 30 proc. wpłacie własnej w podniesionej ostatnio kwocie kredytu w wysokości do 300 tys zł. W ramach programu TANI ROK o 0,5% obniżona zostaje również prowizja i wynosi 1 proc. Promocja będzie obowiązywała do 31 maja 2006 r.

W ramach promocji na spłatę już posiadanego kredytu hipotecznego Santander Consumer Bank nie pobiera żadnej prowizji. Dodatkowo kredytobiorcy chcący przenieść spłatę swojego kredytu hipotecznego do Santander Consumer Banku nie muszą przedstawiać wyceny nieruchomości, mogą skredytować koszty sądowe, bez limitu kwoty kredytu korzystają z uproszczonej procedury, czyli nie okazują zaświadczeń o zarobkach lub dokumentacji dochodów.

Kredyt hipoteczny Santander Consumer Bank może służyć realizacji różnorodnych celów kredytowych, takich jak: finansowanie zakupu domu, mieszkania, działki, garażu czy lokalu użytkowego, a także remontu, budowy lub przebudowy tych nieruchomości, bądź spłaty kredytu w innym banku. Bank finansuje do 100 proc. wartości nieruchomości. Okres kredytowania wynosi nawet 32,5 roku, przy tym Santander Consumer Bank umożliwia wcześniejszą spłatę ? całkowitą lub częściową ? a także zmianę waluty kredytu. Kolejne udogodnienia dla klienta to brak poręczycieli oraz możliwość łączenia dochodów ze współmałżonkiem lub osobą trzecią, a także przejęcie długu przez osobę trzecią. Możliwe jest odłożenie rat na późniejszy termin, podwyższenia kwoty kredytu w trakcie jego spłaty lub zmiany sposobu zabezpieczenia.

Kredyt samochodowy

Do końca marca trwa promocja oprocentowania złotówkowych kredytów na zakup samochodów nowych. Oprocentowanie jest obniżone dla wszystkich okresów kredytowania i zaczyna się już od 4,99 proc. Bank we współpracy z importerami Suzuki, Yamacha i Ssangyong oferuje preferencyjne warunki na zakup motocykli i samochodów tych marek.

Santander Consumer Bank kredytuje auta dowolnej marki, nowe i używane, także sprowadzane z zagranicy oraz kupowane od osoby fizycznej. Spłatę rozłożyć można na okres od 6 miesięcy do 8 lat. Bank umożliwia zmianę pojazdu lub waluty w trakcie kredytowania, jak również wcześniejszą spłatę kredytu ? bez odsetek i dodatkowych opłat. Kredyt samochodowy Santander Consumer Bank może zostać przyznany w uproszczonej procedurze na auta w wieku nawet do 14 lat. Uproszczona procedura oznacza, że bank nie wymaga dokumentowania dochodów. Możliwe jest także skredytowanie pełnej wartości pojazdu bez poręczycieli. Bank umożliwia zabezpieczenie w formie depozytu karty pojazdu oraz całkowitego przewłaszczenie pojazdu, które już w dniu podpisywania umowy kredytowej jest zawieszane pod warunkiem wypełniania przez kredytobiorcę warunków umowy kredytowej. W praktyce oznacza to, że bank nie jest wpisywany do dowodu rejestracyjnego klienta wywiązującego się z postanowień umowy.

Źródło: Santander Consumer Bank