Kredyt mieszkaniowy Blog

25.4.06

mBank - Rośnie wartość przyznanych kredytów

Tylko w marcu mBank wydał ponad 1,5 tysiąca pozytywnych decyzji kredytowych na kwotę przekraczającą 290 milionów złotych. Od początku roku miesięczna wartość przyznanych kredytów w ramach mPLANU hipotecznego rośnie o 100 milionów zł.

W roku ubiegłym średni miesięczny wolumen przyznanych kredytów w ramach mPLANU hipotecznego wynosił 69 milionów złotych. Obecnie wartość ta wzrosła ponad czterokrotnie. Spodziewamy się, że dynamika wzrostu na poziomie 100 milionów złotych miesięcznie, utrzyma się w najbliższym czasie. Dlatego też w kwietniu chcielibyśmy udzielić kolejne 400 milionów zł kredytów - mówi Maciej Garwacki, dyrektor produktów hipotecznych w mBanku.

Kredyt hipoteczny przyznawany jest w PLN, CHF, USD i EUR, na okres nawet do 45 lat. mPLAN może być przeznaczony również na refinansowanie i konsolidację kredytów zaciągniętych w innych bankach.

Frank szwajcarski nadal cieszy się największą popularnością. Ponad 80% kredytobiorców wybiera kredyt hipoteczny denominowany w tej walucie - dodaje Maciej Garwacki.

Obecnie z usług mBanku korzysta 1,1 miliona osób. Jednocześnie wartość depozytów wzrosła od początku roku o 350 milionów złotych do 4,37 miliarda złotych.

Źródło: mBank